همکاری با پزشکان و سایر متخصصین سلامت

اگر شما پزشک یا متخصص غیر پزشک در حوزه سلامت، یا مسؤول یک مرکز تشخیصی یا درمانی هستید، این مطالب مربوط به شماست!

لوگوی همراه سلامت

 

همکار گرامی،

مفتخریم به اطلاع شما برسانیم که سامانه "همراه سلامت" به عنوان کاملترین نرم افزار هوشمند چند منظوره در حوزه تله مدیسین (پزشکی از راه دور) در ایران شروع به کار کرده است. هدف سامانه "همراه سلامت" که توسط عموم مردم به کار گرفته می شود بررسی داده های مربوط به سلامت و ارائه تمام راهکارهای ممکن به منظور ایجاد ارتباط بهینه و بموقع بیمار و پزشک می باشد.

به این منظور آگاهی جامعه پزشکی و متخصصین حوزه سلامت از تکنولوژی سلامت از راه دور (Tele-Health)  بسیار مهم می باشد.

خواهشمندیم با مطالعه مطالب زیر که حاوی معرفی مختصر خدمات سامانه "همراه سلامت" و نحوه همکاری آن با پزشکان، سایر متخصصین حوزه سلامت و مراکز ارائه دهنده خدمات پزشکی است، ما را در دسترسی بهتر بیماران به خدمات خود یاری فرمایید.

"همراه سلامت" محصول دانش بنیان و سامانه ای است که به دنبال بیش از سه سال تحقیق و طراحی و توسط تیمی از پزشکان و مهندسین و مشاورینی از تمام شاخه های پزشکی آماده کار شده است. هدف همراه سلامت تحلیل وضعیت سلامت افراد از طریق نرم افزار هوشمند متصل به اینترنت و ارائه توصیه های به موقع جهت انجام آزمایشات یا مراجعه به متخصصین حوزه سلامت در زمان لازم می باشد. "همراه سلامت" هیچگونه توصیه درمانی به بیماران نمی کند، بلکه آنها را در زمان مقتضی به پزشکان و مراکز درمانی ارجاع می دهد. هدف "همراه سلامت" همچنین ایجاد ارتباط مناسب بین پزشک و بیمار از طریق انجام مشاوره از راه دور، ارائه مطالب آموزشی نگارش شده توسط پزشکان، معرفی اینترنتی پزشکان و سیستم نوبت دهی پزشکان می باشد.

خدمات "همراه سلامت" را می توان به دو دسته خدمات برای بیماران و خدمات برای پزشکان و سایر متخصصین حوزه سلامت تقسیم کرد که به اختصار شرح داده می شود:

 

خدمات برای بیماران

1-    ایجاد پرونده شخصی سلامت حاوی مشکلات بیمار از زبان خود او، داروها، بیماریها، حساسیتها، سوابق جراحی، تصاویر آزمایشات و گزارش های تصویربرداری. این پرونده قابل چاپ یا نمایش روی تلفن همراه جهت ارائه به پزشک می باشد.

2-     بررسی اتوماتیک داروهای بیمار از نظر تداخلات بالقوه خطرناک به کمک یکی از کامل ترین بانکهای اطلاعات دارویی جهان و توصیه به گزارش آن به پزشک جهت اخذ بهترین تصمیم بالینی

3-     امکان وارد کردن اطلاعات مهم مانند قد، وزن، فشار خون، قند خون، چربی خون و غیره و نمایش این اطلاعات به صورت نمودار یا جدول. ارائه این نمودارها و جداول جهت اخذ بهترین تصمیمات درمانی به پزشکان کمک کننده می باشد.

4-     محاسبه گر ها: مانند محاسبه ریسک ده ساله ابتلا به سکته قلبی یا مغزی از طریق الگوریتم فرامینگام، محاسبه توده بدنی (BMI)

5-    بررسی داده های سلامت بیمار و مقایسه آنها با گایدلاینهای بین المللی (NICE, USPSTF)، یافتن مواردی که بیمار نیاز به ارجاع به پزشک دارد و ارسال پیام شخصی به بیمار جهت اقدام مناسب یا مراجعه به پزشک

6-    بررسی وضعیت بیمار از نظر امکان ابتلا به مهمترین بیماریهای مزمن و غیرواگیر و ارجاع به پزشک در زمان مناسب جهت پیشگیری از بروز یا عوارض بیماریهای زیر: سکته قلبی، سکته مغزی، افزایش فشار خون، افزایش چربی خون، دیابت، گلوکوما، آنوریزم آئورت، پوکی استخوان، سرطانهای پستان، گردن رحم، ریه، پروستات و کولورکتال

7-    ارائه پیام های آموزشی در زمینه پیشگیری یا درمان بیماریهای مزمن. این پیامها به صورت اختصاصی و با توجه به نوع بیماری یا وضعیت سلامت فرد برای او ارسال می شود.

8-    ارائه توصیه در زمینه انجام واکسیناسیون کودکان و بزرگسالان در زمان مناسب

9-    پایش رشد کودکان            

10- ارائه هشدارها و آموزشهای مربوط به مراقبت کودکان با توجه به سن کودک به طور اختصاصی

11-  ارائه آموزش و توصیه های مربوط به مراقبتهای دوران بارداری و ارجاع به موقع مادران باردار به پزشکان و سایر ارائه دهندگان خدمات مراقبت بارداری

12- امکان مشاوره از راه دور با پزشکان و سایر متخصصین حوزه سلامت از طریق سیستم پرسش و پاسخ اختصاصی. بیماران با جستجو و انتخاب متخصص یا متخصصین مورد نظر خود پرسش خود را مطرح کرده یا تقاضای بررسی پرونده خود را می نمایند. متخصصین می توانند با دریافت هزینه مشخص به این پرسشها پاسخ دهند.

13- سیستم نوبت دهی خاص. در این سیستم بیماران می توانند پزشک مورد نظر را جستجو کنند یا پس از مشاهده پاسخ مشاوره ایشان یا خواندن مطلب پزشکی نوشته شده توسط ایشان مستقیاً نوبت ویزیت را درخواست کنند.

14- دانش پزشکی: مطالب علمی مناسب برای بیماران توسط تیم علمی "همراه سلامت" یا پزشکان عضو شبکه متخصصین جهت بیماران قرار داده می شود.     

خدمات برای پزشکان و سایر متخصصین حوزه سلامت

1- پیوستن به شبکه متخصصین مشاور. این شبکه به منظور ارتباط بهینه پزشکان و سایر متخصصین حوزه سلامت با بیماران بدون درنظر گرفتن موقعیت جغرافیایی آنها طراحی شده است. بیماران می توانند با جستجوی نام یک متخصص خاص یا دسته ای از متخصصین (مثلاً تمام پزشکان عمومی یا تمام متخصصین مغز و اعصاب) پرسش خود را برای آنها ارسال کنند یا پرونده پزشکی خود را جهت بررسی به اشتراک بگذارند. متخصصین می توانند در هر زمان مناسب با اخذ هزینه به پرسشها پاسخ دهند. نتیجه همکاری با این شبکه کمک به بیماران با پاسخ به پرسشهای آنها، معرفی پزشک در سطح کل کشور، امکان مراجعه حضوری مشاوره کنندگان به پزشک/مرکز، و اخذ هزینه مشاوره می باشد.

2- ایجاد یک صفحه معرفی حاوی مشخصات، تصویر، حوزه های تخصصی، آدرس، تلفن، لینک وبسایت، و سایر توضیحات لازم جهت پزشک یا مرکز ارائه دهنده خدمات درمانی در وبسایت همکاران همراه سلامت.  پزشکان، متخصصین حوزه سلامت و مراکز تشخیصی و درمانی در این وبسایت بر اساس استان، شهر و نوع تخصص یا خدماتی که ارائه می دهند قابل جستجو هستند. تفاوت این صفحه با صفحات معرفی عادی موجود در اینترنت، ارتباط آن با کل سیستم همراه سلامت و امکان انتقال به صفحات مشاوره و نوبت دهی آن پزشک به طور مستقیم از داخل صفحه است (معرفی دینامیک).

3- در صورت تمایل: انتشار مطالب علمی مربوط به سلامت نگارش شده توسط پزشکان و متخصصین در حوزه تخصصی خود. این مطالب در بخش دانش پزشکی منتشر شده و همچنین در شبکه های اجتماعی همراه سلامت اطلاع رسانی می شوند. این مطالب با ذکر منبع و مشخصات کاری نویسنده منتشر می شوند و دارای لینک به صفحه معرفی و نوبت دهی وی می باشند تا حداکثر مشاهده و بازدهی اتفاق بیفتد.

4- سیستم نوبت دهی: بیماران می توانند به راحتی و با یک کلیک نوبت ویزیت شما را اخذ کنند. مشخصات نوبت اخذ شده از طریق پیامک به اطلاع بیمار و منشی شما می رسد. لینک نوبت دهی اختصاصی شما بر خلاف سایر سیستمهای مشابه علاوه بر قرار داشتن در صفحه معرفی، در انتهای تمام مقالات شما و همچنین در انتهای تمام پاسخهای شما در سیستم مشاوره قرار داده می شود. به این ترتیب بیماران به محض احساس نیاز و به راحتی امکان رزرو نوبت را در اختیار خواهند داشت.

5- ارجاع بیماران پزشکان به خود آنها: همراه سلامت دارای یک سیستم منحصر بفرد ارتباط با پزشک است. در صورتی که هر تعداد از بیماران شما عضو سامانه همراه سلامت باشند و آنها شما را به عنوان پزشک/مرکز اصلی خود انتخاب کرده باشند، در هر بار بررسی وضعیت سلامت آنها اگر سیستم تشخیص بدهد که بیمار نیاز به مراجعه به پزشک دارد، علاوه بر بیمار، شما (یا منشی شما) نیز از طریق پیامک مطلع خواهید شد. به عنوان مثال در صورتی که بیمار مبتلا به بیماری دیابت باشد و برای مدت معینی قند خون خود را چک نکرده باشد یا قند خون بالا در سیستم وارد کند، پزشک (یا منشی)  مطلع شده و می تواند وی را برای بررسی و درمان بهتر دعوت کند. نتیجه این کار سطح بالا و مؤثر دسترسی بیماران به خدمات پزشکی و پیشگیری از عوارض بسیاری از بیماریهای تهدید کننده سلامت مانند افزایش فشار خون، دیابت و ... می باشد. از طرف دیگر پزشک یا مرکز درمانی نیز مطمئن خواهد شد که مناسب ترین و به موقع ترین خدمات ممکن را در اختیار بیماران خود قرار می دهد.

6- به منظور اجرای بهینه مورد فوق، بخشی از هزینه ثبت نام بیماران به پزشک/مرکز اصلی آنها منتقل می شود. از این طریق و نیز از طریق اخذ هزینه های مشاوره با بیماران و ارجاع مستقیم آنها به پزشکان/مراکز در زمان مناسب، علاوه بر کمک به افزایش سطح سلامت جامعه، امکان درآمد قابل توجهی نیز جهت پزشکان/مراکز محترم بوجود خواهد آمد که می تواند دهها برابر هزینه اولیه ثبت نام باشد.

با تشکر از شکیبایی شما در مطالعه مطالب فوق، در صورت هرگونه پرسش یا نیاز به اطلاعات بیشتر لطفاً از طریق اپلیکیشن واتساپ به شماره تلفن 09170433900 (پشتیبانی همراه سلامت) پیام دهید یا با همین شماره تماس حاصل فرمایید.

 

در صورت تمایل جهت آشنایی بیشتر با سامانه "همراه سلامت" و زیرمجموعه های آن به آدرسهای زیر مراجعه فرمایید:

1.     سامانه همراه سلامت: https://hamrahsalamat.ir

2.     وبسایت همکار سلامت (جستجوی پزشکان و دانش پزشکی) http://hamkar.hamrahsalamat.ir

 

 


همکاری با پزشکان و سایر متخصصین سلامت

همراه سلامت، بهترین پزشکان، تبلیغ پزشکان، تبلیغ مراکز، تبلیغ کلینیک، بهترین مراکز درمانی، بهترین پزشک، بهترین متخصص, همکار سلامت، همراه سلامت، کافه سلامت, تله مدیسین, پزشکی از راه دور

لینک های مهم

اخبار سایت

راه اندازی وب سایت همکاران سامانه همراه سلامت

وب سایت همراه سلامت افتتاح گردید. امید است با همراهی شما عزیزان قدم های بزرگ آینده را محکم تر برداریم.